loading...
انشاکده , سایت آموزش انشا نویسی و نگارش ، انشا کده ,
انشاکده بازدید : 6375 یکشنبه 12 فروردین 1397 نظرات (0)

در این پست از سایت انشاکده برای شما انشای زیبایی درباره حیاط مدرسه آماده کرده ایم .

موضوع انشا: حياط مدرسه

موضوع انشا به انگلیسی: School yard

کتاب: مهارت های نوشتاری پایه هفتم درس 1 صفحه 20 :

 

 از ميان موضوع هاي زير يكي را انتخاب كنيد، نخست كمي دربارة آن بينديشيد؛ پس از شكل گيري نقشة ذهني؛ سفر نوشتن را آغاز كنيد:

1 - پاييز 2 - حياط مدرسه 3 - روزي را كه دوست دارم، تكرار شود

سنجه های ارزيابي :

داشتن پیش نویس (داشتن نگاشتِ اوّل)

داشتن پاک نویس (رعایت نشانه های نگارشی، نداشتن غلط املایی، توجّه به درست نویسی، حاشیه گذاری)

رعايت طبقه بندي ذهن و نوشته (نوشتن بند مقدمه، نوشتن بندهاي بدنه و بند نتيجه )

شیوۀ خواندن


بند مقدمه :

حیاط مدرسه ، محیط جذاب و پر جنب و جوشی که هرگز از خاطرات شیرین ما فراموش نمی شود به طوریکه با شنیدن نام آن حس وحال خوبی به ما دست می دهد.

بند بدنه :

حیاط مدرسه مکانی است که هنگام زنگ تفریح آنجا استراحت می کنیم ، درس می خوانیم .

حیاط مدرسه ما مثل مدارس دیگر دارای زمین ورزش و سرویس بهداشتی و شیر آب خوری است و همچنین تعدادی درخت دارد که ما در کنار همکلاسی هایمان زیر سایه درختان می نشینیم و لحظات زیبا و خاطرات به یادماندنی از دوران دانش آموزی را رقم می زنیم .

یکی از خاطره انگیزترین لحظاتی که می توانیم از حیاط مدرسه داشته باشیم روز اول مدرسه است ، زمانی که برای اولین بار وارد حیاط مدرسه شدیم و با فضای مدرسه آشنا شدیم . روزی که با ذوق و شوق فراوان به درب و دیوار حیاط مدرسه و جنب و جوشی که دیگر دانش آموزان کلاس اولی داشتن نگام می کردیم .

بند نتیجه :

ما اولین نفری نیستیم که در حال استفاده از مدرسه ، حیاط آن و دیگر امکانات آموزشی هستیم و آخرین نفر هم نخواهیم بود، بعد از ما دانش آموزان دیگری هم خواهند آمد پس باید از مدرسه و حیاط زیبای آن به خوبی مراقبت کنیم تا دانش آموزان جدیدی که وارد مدرسه می شوند مثل ما خاطرات شیرینی از حیاط مدرسه در ذهنشان به یادگار بماند .


انشاکده بازدید : 5164 پنجشنبه 17 اسفند 1396 نظرات (0)

پاییز ، فصلی است که با آمدنش مدرسه ها باز میشوند و ما به مدرسه میرویم و آنجا دوستان جدید پیدا می کنیم و دوستان قدیمی را هم می ببینیم .

در روزهایی که ما هنوز حال و هوای تابستان از سرمان بیرون نرفته وقتی معلم اولین درس را میدهد و اولین مشق شب را به ما میدهد باور میکنیم که سال تحصیلی مدارس شروع شده است .

وقتی فصل پاییز شروع میشود هوا کم کم سرد میشود و در خیابان گاهی افرادی را می بینیم که لوله بخاری خریده و به طرف خانه در حال حرکت هستند .

همه می دانند که پاییز ، فصل شلغم ، آمپول ، لیموشیرین و آمده سازی بخاری ها است .

در پاییز برگهای درختان زرد میشود و یکی یکی می ریزند که مناظر زیبایی را به وجود می آورند و همه می دانند که این فصل به فصل خزان و دلگیری و عاشقی معروف است .

 این روزها صدای غار غار کلاغها بیشتر به گوش میرسد و گنجشک ها در دسته های چند تایی روی شاخه های درختان می نشینند انگار سرشان توی لاک خودشان است و دلشان گرفته است.

خلاصه اینکه پاییز فصل جنب و جوش مدارس و خزان درختان و آغاز سرما است و باید مواظب باشیم که سرما نخوریم و از مناظر زیبای پاییز لذت ببریم و  سعی کنیم دورس هایمان را خوب بخونیم تا خاطره خوبی از این فصل در ذهنمان باقی بماند .

اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟